У всі часи борода вважалася ознакою мужності та брутальності. І хоча свого часу Петро I доклав маси зусиль щодо викорінення цього атрибуту чоловічого вигляду, сьогодні борода знову визнана невід’ємною частиною справжнього чоловіка.
Для тих, хто ніколи не носив бороду, початковий процес створення у себе аксесуара мужності може здатися складним і навіть неможливим. Адже не кожен уявляє, як правильно доглядати за бородою. Борода не відростає одразу, для її появи потрібен час. Останнім часом стали популярними засоби стимуляції зростання бороди.
Початковий догляд за бородою полягає в елементарному терпінні. Коли період відрощування дорівнюватиме 2-3 тижням, ви відчуєте свербіж у місці росту волосся – ще починають колоти відрослі після останнього гоління волоски. Ваше рішення може бути двояким:
Постаратися не звертати уваги, оскільки це явище є тимчасовим і дуже скоро в міру відростання волосся воно зникне.
Придбати масло для бороди, яке зробить волоски м’якшими. Усунути подразнення шкіри легко за допомогою будь-якого зволожуючого крему. А ось купувати засіб із вмістом спирту не варто – він підсушить шкіру та зробить її ще більш чутливою.
Важливо! Якщо ви не визначилися, як доглядати за бородою, то на першому етапі краще скористатися звичайним або спеціальним милом для бороди.
У цей час ваша борода вже потребує не лише косметичного догляду, а й деяких зусиль для формування. Маленькі ножиці та гребінець з частими зубцями – саме те, що необхідно для самостійного догляду за бородою на цьому етапі:
- Підрівнюйте волоски тільки після підняття їх гребінцем – це не дасть вистригти занадто багато.
- Після миття обов’язково втирайте в шкіру та волосся спеціальне масло для бороди або скористайтеся звичайним реп’яховим.
Догляд за бородою, якій вже близько 3 місяців, не дуже відрізняється від попередніх маніпуляцій. Зате тепер ви будете винагороджені мужністю свого вигляду. Крім того, волоски в бороді починають звикати до нового положення і закручуватися. Це результат ваших зусиль протягом декількох тижнів. Однак і на цьому етапі потрібно щось робити:
- Щодня обполіскуйте бороду, при цьому не забувайте використовувати олію.
- Щонайменше раз на тиждень мийте бороду спеціальним милом або шампунем.
- Регулярно надавайте потрібну форму, вистригаючи волоски, що стирчать і відросли.
Коли ваша борода має вже піврічний вік, можна сказати, що основні проблеми позаду. Волоски звикли укладатися у певному напрямку, ви знаєте, як доглядати за бородою. Залишилося лише підтримувати певну форму та регулярно позначати межі бороди.
В деяких викликає складність сушіння бороди після миття. Не варто сушити її надто гарячим феном. І обов’язково використовувати бальзам для бороди – він зробить волоски м’якшими, а укладання легше.
Засоби для догляду за бородою справді полегшують життя власникам цієї ознаки брутальності, оскільки призначені саме для цього. Хоча багато хто користується ними лише вибірково:
- Масло. Живить волосяні цибулини, заспокоює свербіж і робить волоски м’якшими і слухняними для укладання.
- Бальзам. Те ж масло, але з додаванням природного воску або інших інгредієнтів. Підходить для догляду на будь-якому етапі відрощування.
- Олія для зростання. Екстракт чилійського перцю (або інший інгредієнт), що входить до складу засобу, стимулюють зростання волосків у всіх наявних фолікулах. Головна умова – щоб на обличчі була хоч якась рослинність.
- Віск. Основою для виробництва служить ланолін з додаванням ароматичних ароматів. Ідеальний засіб для тих, хто має дуже неслухняну бороду.
- Мило. Спеціальне мило для бороди необхідне для кожного, оскільки воно забезпечує дбайливий і очищаючий догляд.
- Шампунь. Виступає замінником мила за функціональністю.
Важливо! Звичайно, для постійного догляду не потрібно купувати наявні засоби. Але мінімум (масло, бальзам, мило чи шампунь) спеціально призначених для бороди предметів парфумерії забезпечать вашій бороді гарний та доглянутий вигляд.
Крім миття, головним пунктом домашнього догляду залишається підтримка форми. Адже якщо волосся почало рости, воно буде рости скрізь – навіть там, де не треба. На стадії початку підстригання ножицями варто придбати тример і почати визначати межі майбутньої бороди:
- Ідеальне місце для нижньої лінії окантування – там, де голова з’єднується з шиєю.
- Якщо ви хочете мати бакенбарди та бороду “від вуха до вуха”, скористайтеся спеціальним кремом або тальком для гоління щік, оскільки шкіра тут особливо ніжна та чутлива.
- Підстригаючи бороду (і особливо вуса), не забувайте використовувати гребінець. Хоча деякі з часом вже можуть використовувати тример.
Спочатку надати своїй бороді потрібну форму у домашніх умовах досить складно. Тому на даному етапі найоптимальніше рішення – скористатися послугами професіонала, відвідавши barber shop у Києві BELAЯ BORODA. Барбер зможе не тільки вибрати відповідну для вашої особи форму бороди, але й дасть цінні поради щодо подальшої підтримки її у здоровому та доглянутому вигляді.