Ті чоловіки, які вважають себе сучасними та доглянутими, напевно вже встигли оцінити барбершопи. Це явище останніми роками стало настільки широким, що не могло не викликати цікавості навіть у тих, хто звик стригтися у звичайній перукарні. Що таке барбершопи, звідки вони з’явилися і чим відрізняються від салонів краси читайте в нашій статті.
Буквально barbershop перекладається як «цирюльня». Найперші барбершопи відкрилися на початку XIX століття у США та Європі. У цирульнях надавали послуги стрижки, небезпечного гоління, підрівнювали бороди та вуса. Усі цирульники та цирульники були виключно чоловіками. Жінкам тут було нічого робити — послуг для них не було. Більше того, ситуація в таких закладах була дуже аскетичною. Чоловіки тут не лише перетворювалися, а й могли пропустити стаканчик-другий віскі та просто поспілкуватися між собою — свого роду чоловічий клуб.
У такий спосіб сформувався певний соціальний інститут. Джентльмени відвідують барбершоп не стільки заради стрижки чи підрівнювання бороди, скільки заради спілкування та зустрічі із завсідниками закладу. У Лондоні і досі працює барбершоп Truefitt&Hill, який був заснований ще 1805 року. Свого часу в цирульні обслуговувалися такі знамениті особи, як Уїнстон Черчілль, Френк Сінатра, Лорд Байрон, Оскар Уайльд і Чарльз Діккенс.
На початку XX століття з’явилися безпечні бритви, і відвідування цирюленів поступово зійшло нанівець, та й бороди перестали бути модними. У 50-х роках, коли після війни все почало відроджуватися, барбершопи стали з’являтися в Західній Європі, а ось у наших широтах догляд за собою для чоловіків вважався чимось ганебним. І ось через кілька десятків років, коли борода знову стала символом мужності та брутального стилю, у нас знову є шанс сформувати своє чоловіче суспільство.
Згадайте відвідування салону краси – інтер’єр та послуги заточені під жінок, нескінченний щебет про особисті проблеми та колір лаку. Піти підстригтися — стрес, а про гоління небезпечною бритвою тут знають, але теоретично…
Барбершоп – територія чоловіків, і тут про це говорить все, починаючи з порога. Особлива атмосфера, кожна деталь інтер’єру і навіть журнали – потрапляючи сюди, не сумнівається, що ви знаходитесь в правильному місці. Тут немає зайвих розмов і питань, у вас лише люб’язно запитають про уподобання у стрижці і запропонують чай/каву, а може, і чогось міцнішого (тим, хто не за кермом). Професіоналізм барбера не зрівняється з майстерністю салонного майстра, навіть якщо він добрий і його порекомендувала вам дружина.
Сподіваємося, ми вас переконали, що найкраще місце, де чоловік може доглядати за собою у комфортній для нього обстановці, – це барбершоп. Випробуйте на собі почуття гоління небезпечною бритвою, оцініть якість стрижки і догляду за бородою, і ми гарантуємо — вашої ноги більшої не буде в звичайному салоні краси.