Рослинність на щоках та підборідді – це символ зрілості та мудрості, тому немає нічого дивного у тому, що багато чоловіків прагнуть відпустити бороду. Як правило, волосся на обличчі відростає приблизно за чотири тижні. У статті ми з’ясуємо, що робити, якщо не росте борода навіть після зазначеного терміну.

Причини

Щоб ефективно усунути проблему, необхідно з’ясувати, чому не зростає борода. Рослинність може бути відсутня через молодість організму, адже деяким хлопцям не потрібно голитися до 25 років. Якщо у чоловіка погано росте борода, це може бути пов’язане із зайвою вагою, постійними стресами та неправильним доглядом за обличчям. До інших поширених причин відсутності волосся на обличчі відносять:

  • генетичну схильність;
  • неправильне харчування;
  • низький рівень тестостерону.
Правильне харчування

Якщо генетичну причину того, що у чоловіка не росте борода, виправити неможливо, підкоригувати своє харчування здатний кожен. Необхідно пити багато води, включити до раціону більше фруктів та овочів. У щоденному меню має бути достатньо продуктів, що містять фолієву кислоту та вітаміни різних груп, які сприяють ефективній роботі всього організму та покращенню росту волосся. Правильне харчування сприяє нормалізації гормонального фону, покращення стану волосяних фолікул.

  • Вітамін A допомагає посилити волосяні цибулини, тому він просто незамінний для підтримки краси волосся. Якщо у чоловіка не росте борода, потрібно їсти більше сиру, яєць, авокадо, гарбуза та листових овочів.
  • Вітамін C сприяє підтримці краси та посиленню росту волосся, його багато в цитрусових, помідорах, зеленому перці, яблуках, обліпихі.
  • Вітамін E допомагає посилити приплив крові до волосяних цибулин, що необхідно для їх зростання. Токоферол міститься в горіхах, бобах, білокачанній капусті, обліпихі.
  • Біотин – вітамін B3, нестача якого може призвести до поганого зростання волосся на обличчі. Добова доза речовини становить від 30 до 100 мкг, якщо показник нижче норми, необхідно включити до раціону цвітну капусту, рибу, банани, квасолю та моркву.
  • Вітамін B5 сприяє зниженню рівня стресу, а також бере участь у розщепленні жирів та білків, що важливо для зміцнення та стимуляції росту волосся. Пантотенова кислота міститься в авокадо, молоці, броколі, пивних дріжджах.
  • Фолієва кислота робить волосся густим і сильним. Вітамін B9 міститься в гороху, горіхах, цільнозерновому хлібі, шпинаті.

Не варто недооцінювати важливість правильного харчування, адже вітаміни необхідні для здоров’я та краси волосся, при цьому надходження корисних речовин в організм здійснюється переважно через кров та систему травлення.

Можна використовувати спеціальні маски та шампуні, що підсилюють зростання бороди, проте через шкіру вітаміни засвоюються значно гірше.

Грамотний догляд за обличчям

Підвищена жирність, подразнення та забруднення шкіри можуть перешкоджати природному зростанню бороди, тому важливо правильно доглядати обличчя. Необхідно щодня вмиватися спеціальними пінками або гелями, використовувати крем та скраб для шкіри.

Також рекомендується відвідувати бербершоп, щоб професійний барбер надав правильної форми бороди, що підходить саме під ваш тип обличчя.

Рекомендується періодично наносити гірчичну маску, що сприяє стимуляції росту волосся. Для її приготування необхідно змішати 2 столові ложки порошку і таку кількість цукру, додати яєчний жовток і пару ложок теплої води. Склад наноситься на шкіру обличчя та змивається приблизно за годину. Така маска посилює місцевий кровообіг, що призводить до посиленого зростання щетини.

Перестаньте нервувати

Напружений емоційний стан може спровокувати випадання або уповільнення росту волосся. Чоловікам, які хочуть відростити бороду, необхідно не тільки правильно харчуватися, а й уникати стресових ситуацій. Потрібно вміти відпочивати та розслаблятися, відволікатися від турбот та проблем.

Щоб зняти напругу, можна почати займатися йогою чи східними єдиноборствами, ходити до тренажерного залу, бігати вранці.

Медична допомога

Якщо перелічені у статті рекомендації не привели до бажаного результату у вигляді гарної пишної бороди, радимо звернутися по допомогу до фахівців. Відсутність або погане зростання волосся може бути викликане гормональним збоєм або бути наслідком різних захворювань. Обстеження у ендокринолога, імунолога та дерматолога допоможуть з’ясувати причини виникнення проблеми, а рекомендації лікаря дозволять ефективно її усунути.

Чоловікам також можна здати аналіз на тестостерон, від якого багато в чому залежить зростання волосся. При нестачі цього гормону можуть бути призначені спеціальні ін’єкції, а також внесені зміни до щоденного раціону. Зазначимо, що підвищення рівня тестостерону – це досить тривалий процес, тому до появи помітних результатів може пройти щонайменше рік.

Багато чоловіків не знають, від чого росте борода та як прискорити її появу. Усунути проблему відсутності волосся на обличчі допоможуть заняття спортом, правильне харчування, зниження рівня стресу та регулярний догляд за шкірою.

Дотримання наведених у статті рекомендацій позитивним чином позначиться не тільки на густоті бороди, а й на загальному стані організму.

Наші контакти
Пн–Нд з 10:00 до 22:00
Київ, пр. Володимира Івасюка, 24
(Оболонський район)
Київ, вул. Митрополита Липковського, 18
(Колишня Урицького)